Бухгалтер для фоп виробництво меблів, ремонт, реставрація меблів

ФОП що займається виробництвом та ремонтом меблів може бути як на першій групі так і на другій групі спрощеної системи оподаткування, тобто на єдиному податку.

Виробництво та ремонт меблів 1 група ФОП єдиного податку без ПРРО, при яких умовах?

Перша група ФОП єдиного податку можлива для приватних виконавців, що виготовляє меблі під замовлення виключно для населення, або надають послуги ремонту меблів, також виключно населенню.

Для того щоб відкрити фоп на 1 групі необхідно обрати тількі такі види діяльності як 31.02 Виробництво кухонних меблів, 31.09 Виробництво інших меблів та 95.24 Ремонт меблів і домашнього начиння.

Така група має великі привілегії в тому, що в неї значно менші податки, та не потрібно використовувати прро при готівкових розрахунках, тобто фоп може навіть не відкривати рахунок в банку, а отримувати кошти готівкою та просто декларувати їх.

Але обмеження суттєві, продавати меблі через інтернет заборонено, наймати найманих працівників теж заборонено. Тобто вигідно коли ви приватний виконавець і ваші клієнти виключно населення, яке замовляє виготовлення меблів, в такому разі ви можете бути на 1 группі фоп спрощеної системи оподаткування.

Варіант якщо ви працюєте з декількома парнерами, то партнери теж можуть обрати 1 группу фоп єдиного податку, просто у вас може бути сумісна оренда приміщення, яку оплачує кожен фоп окремо. В результаті першій группі фоп необхідно, сплачувати податки, вести облік доходів та здавати річну звітність, в деяких випадках квартальну звітність 4 ДФ.

Виробництво меблів 2 група ФОП єдиного податку, чи обов’язково застосовувати ПРРО?

Якщо ви крім виробництва, також здійснюєте продаж меблів через інтернет, то Вам необхідно для вашої діяльності обрати 2 групу фоп, на якій облік складається з таких частин:

 1. Сплата податків
 2. Облік доходів
 3. Подача звітності по сплаченим податкам та отриманим доходам.
 4. Виписувати фіскальні чеки при необхідності
 5. Подавати звітність щодо проведення оплати за товари, послуги іншим фопам через ваш рахунок.

На другій групі фоп немає обмежень стосовно видів діяльності, ви можете як самостійно виробляти меблі, так і продавати товариствам, що є оптовою торгівлею, чи продавати через інтернет. В такому разі у вас мають бути такі види діяльності:

31.02 Виробництво кухонних меблів

31.09 Виробництво інших меблів

47.59 Роздрібна торгівля меблями, освітлювальним приладдям та іншими товарами для дому в спеціалізованих магазинах;

46.47 Оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальним приладдям

46.65 Оптова торгівля офісними меблями

47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет

Щоб вірно вести облік доходів, потрібно вирішити як зручно організувати надходження коштів. З 2022 року у звітності з єдиного податку ми можемо показати тільки ті доходи що отримані на банківський рахунок чи отримані готівкою але сформовані на дану суму фіскальні чеки.

На підставі даних банківської виписки та сформованих фіскальних чеків, формуюється облік доходів, а вже на підставі обліку доходів складається річна звітність. Важливий момент що облік доходів також необхідний для контролю ліміту річного доходу.

Що кварталу вам необхідно також подавати звітність 4дф, про сплаченим витратам фоп через ваш підприємницький рахунок.

Коли можна не застосовувати ПРРО при виробництві та продажу меблів через інтернет?

Ви можете не застосовувати прро, якщо продавець замовнику буде надавати виключно реквізити банківського рахунку. В призначенні платежу замовник повинен вказати номер договору чи номер замовлення. Якщо покупець оплачує за товар на підставі банківських реквізитів, то це безготівкова операція, замість чеку покупець отримує квитанцію банку , продавець тобто інтернет магазин повинен вкласти в посилку з товаром накладну.

Тобто є два способи торгівлі через інтернет меблями, коли прро не застосовується:

1. Продавець надає покупцеві реквізити банківського рахунку будь-яким зручним способом або виставляє рахунок - фактуру, на підставі якого покупець оплачує замовлення, а продавець у свою чергу надає накладну при передачі товару.

2. Накладений платіж від Нова пошта (Нова пей) отримувати на підприємницький рахунок. Оплату накладеного платежу від покупців можна отримати безпосередньо на рахунок ФОП. Але ця послуга передбачає витрати за фінансові послуги. Чек в такому разі видає служба доставки. Але бажано в такому випадку вкласти в посилку накладну.

В яких випадках прро необхідно застосовувати обов’язково при виробництві та продажу меблів?

В усіх інших випадках крім зазначених вище потрібно виписувати фіскальні чеки та застосовувати прро. А саме, якщо оплату отримуєте готівкою, або ви надаєте реквізити картки ФОП. Якщо накладений платіж отримуєте готівкою у відділенні служби доставки. Якщо оплату від покупця отримуєте через інтернет – еквайринг, чи від посередників наприклад Пром.юа.

Якщо отримувати накладений платіж готівкою у відділені служби доставки, то в такому разі необхідно виписувати фіскальні чеки в день відправки товару, та вказати в реквізиті форма оплати «післяплата».

Увага

В зв'язку з повним завантаженням робочого часу, на даний момент, нових клієнтів на супроводження по бухгалтерським послугам не підключаємо, тому даних по контактах і цінах на сайті немає.

 

 

Досвід роботи понад 15 років у сферах:

 • Навчальні центри
 • Інтернет магазини
 • Сфера послуг
 • Салон краси
 • Кав'ярні, пекарні

Переваги роботи з приватним бухгалтером віддалено:

 • Договірні відносини
 • Економія вашого часу та бюджету
 • Відповідальність
 • Ведення обліку досвідченим фахівцем
 • Гарантія конфіденційності
 • Мінімізація податкових ризиків
 • Коректне ведення обліку
 • Аналіз змін у законодавстві
 • Постійне підвищення кваліфікації