Бухгалтер для ФОП торгівля через інтернет

Плануєте здійснювати торгівлю через інтернет наприклад одягом, взуттям чи текстильними виробами, чи вже маєте таку діяльність та не знаєте як краще організувати податковий облік з 2024 року ?

Підприємець, який планує здійснювати торгівлю через інтернет-магазин, слід обов’язково зареєструвати КВЕД 47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет, та обрати 2 групу єдиного податку спрощеної системи оподаткування, що є найвигіднішим варіантом зі сторони податкового навантаження. ФОП можливо відкрити онлайн безкоштовно на порталі дія. Після відкриття фоп, підприємець може відкрити підприємницький рахунок в любому відділенні банку, який є зручним для ведення діяльності.

Відео інструкція "Як відкрити ФОП для торгівлі через інтернет магазин" 

https://www.youtube.com/watch?v=_SKCLgOJR7I&t=6s

В чому полягає ведення обліку ФОП, чи потрібна допомога бухгалтера ?

Ціни на послуги бухгалтера для фоп за даним посиланням https://www.profbuhgalter.com.ua/price-fop-2-group.html

Головні складові обліку фоп в торгівлі через інтернет складаються з таких питань:

1. Сплата податків

2. Застосовання прро

3. Ведення обліку доходів

4. Подання звітності

5. Товарний облік

Перше питання, щодо сплати податів, суми та реквізити, з цим кожен фоп може розібратися.

Друге питання чи завжди інтернет торговець повинен застосовувати прро та формувати фіскальні чеки при продажу через інтернет одягу чи текстилю. Так в інтернет торгівлі є варіанти коли можна не використовувати прро, та не видавати чеки покупцю. Для цього фоп повинен приймати оплати за товар на свій розрахунковий рахунок по реквізитам IBAN, тобто надавати їм виключно банківські реквізити, без карток і оплат через сервіси переказу коштів таких як: LiqPay, EasyPay, PayPong, City24, Fondy, WayForPay.

В такому разі покупець сплатить за одяг через банківські системи дистанційного обслуговування, наприклад Приват24, замість чеку він буде мати квитанцію про сплату від банку. Далі в посилку ви можете вкласти товарний чек чи накладну.

Якщо покупець сплачує накладений платіж через нову пошту, то ви повинні заключити договір з фінансовою установою, що працює з новою поштою, це платіжна система NovaPay і отримувати кошти на підприємницький рахунок. ФОП в свою чергу вкладаєте в посилку фіскальний чек чи відправляє електронний чек по месенджеру. В такому випадку фоп  застосовує прро.

Тобто, ви можете налаштувати так роботу, щоб не застосовати прро, але для цього потрібно приймати кошти виключно на підприємницький рахунок, надаючи покупцям реквізити рахунку. В цьому варанті є деякі не зручності, наприклад покупцям не зручно сплачувати на рахунок, їм краще на карту фоп.

У всіх інших випадках вам необхідно застосовати прро, тобто надавати фіскальні чеки покупцю.

Третє та четверте питання, облік доходів підприємці ведуть любим довільним способом шляхом щомісячного відображення доходу. На підставі обліку доходів складається річна податкова звітність, де вказується загальна сума доходу за рік, щоб не порушити умови перебування на єдиному податку, сума сплачених податків та види діяльності які використовувались при отриманні доходу.

Наступний момент, який пов'язаний із поданням звітності – це квартальний звіт 4ДФ, якщо ви робите платежі зі свого підприємницького рахунку за витрати, оренду на рахунки інших ФОПів, в цьому випадку податкова служба, вимагає від підприємців подання форми по додатку 4ДФ, це додаток до об’єднаної звітності.

П’яте питання, такий напрямок діяльності як продаж через інтернет одягу, взуття, текстильних виробів чи інших схожих товарів в розумінні ЗУ про РРО. П.12 ст.3 звільнений від ведення обліку товарних запасів, тобто для даної категорії товарів не передбачано підтверджувати придбання товарів первинними документами. В данному випадку важливими документами для перевірки будуть лише звіти з ПРРО та виписки про рух коштів на рахунках в банку.

 

 

Досвід роботи понад 15 років у сферах:

 • Навчальні центри
 • Інтернет магазини
 • Сфера послуг
 • Салон краси
 • Кав'ярні, пекарні

Переваги роботи з приватним бухгалтером віддалено:

 • Договірні відносини
 • Економія вашого часу та бюджету
 • Відповідальність
 • Ведення обліку досвідченим фахівцем
 • Гарантія конфіденційності
 • Мінімізація податкових ризиків
 • Коректне ведення обліку
 • Аналіз змін у законодавстві
 • Постійне підвищення кваліфікації