Ремонт та пошив одягу, швейне ательє - як вести фоп, бухгалтер, прро

Якщо, ви виконує роботи з пошиття та ремонту одягу для населення за індивідуальним замовленням як на дому, так і як швейне ательє та не маєте найманих працівників, то ви маєте можливість обрати саму вигідну систему оподаткування - перша група єдиного податку, що має незначні податки та звільнена від використання касового апарату. Тобто якщо ви приватний виконавець, що працює самостійно виключно з населенням, та не здійснюєте продаж через інтернет або не виконує замовлення для юридичних осіб.

Щоб перебувати на 1 групі фоп єдиного податку вас необхідно обрати такі види діяльності: 14.13 Виробництво іншого верхнього одягу та 95.29 Ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку.

Як вести ФОП по ремонту та виробництву одягу на 1 групі єдиного податку?

На першій групі фоп необов’язково відкривати підприємницький рахунок, доходи можна показувати готівкою. Але для зручності клієнтів, ви можете відкрити рахунок в банку, та надавати термінал для оплати картою.

Податковий облік складається з таких частин – сплата податків, ведення обліку доходів та подання звітності. Також, якщо ви офіційно будете купувати матеріали у таких же підприємців, або оплачувати оренду фопу, то вам необхідно ще додатково подавати звіт 4ДФ.

Якщо ви плануєте розширювати діяльність, наймати працівників, продавати одяг через інтернет, виготовляли одяг за замовленням підприємствам, то вам необхідно обрати 2 групу єдиного податку, та додати більше видів діяльності. Наприклад, якщо ФОП буде отримувати оплату на підприємницький рахунок від юридичних осіб, то необхідно додати вид діяльності 46.42 Оптова торгівля одягом та взуттям.

Як вести ФОП 2 група швейне ательє?

Даний вид діяльності має спрощений податковий облік, тому головне правильно обліковувати доходи, щоб не перейти межу доходу, що дозволена на другій групі фоп. Тобто, необхідно сплатити податки, вести облік доходів кожен місяць та підставі банківських виписок та z-звітів касового апарату, якщо у вас є розрахункові операції. Далі на підставі обліку доходів складається річна звітність з єдиного податку. Також у Вас може бути звітність, щодо витрат на користь фізичних осіб підприємців.

Важливий момент для другої групи, що для юридичних осіб ви можете реалізувати виготовлений одяг під замовлення не як послуга, а як готова продукція, тобто готовий виріб, і складати накладну на передачу власності товару, а не акт виконаних робіт.

В яких випадках необхідно застосовувати ПРРО при наданні послуг з пошиття та ремонту одягу?

Якщо ваші замовники замовлять послугу та оплачують готівкою на місці розрахунків, то ПРРО необхідно застосовувати обов’язково, також необхідно встановити термінал банку.

В усіх інших випадках ПРРО можна не застосовувати. Якщо ви взагалі бажаєте уникнути роботи з касовими апаратами, своїм замовникам ви можете надавати реквізити підприємницького рахунку, замовник в призначенні платежу вказує номер замовлення або за послуги ремонту одягу та прізвище.

Увага

В зв'язку з повним завантаженням робочого часу, на даний момент, нових клієнтів на супроводження по бухгалтерським послугам не підключаємо, тому даних по контактах і цінах на сайті немає.

 

 

Досвід роботи понад 15 років у сферах:

 • Навчальні центри
 • Інтернет магазини
 • Сфера послуг
 • Салон краси
 • Кав'ярні, пекарні

Переваги роботи з приватним бухгалтером віддалено:

 • Договірні відносини
 • Економія вашого часу та бюджету
 • Відповідальність
 • Ведення обліку досвідченим фахівцем
 • Гарантія конфіденційності
 • Мінімізація податкових ризиків
 • Коректне ведення обліку
 • Аналіз змін у законодавстві
 • Постійне підвищення кваліфікації