ФОП Роздрібна торгівля в магазинах - касовий апарат, звіти, рро

Якщо у вас роздрібний магазин чи кіоск, що займається торгівлею як продовльчими так і не продовольчик товарами, то вам необхідно з 2022 року обов’язково застосовувати касовий аппарат.

Не важливо який саме товар ви продаєте, текстиль, одяг, взуття, меблі, посуд, іграшки, косметика чи будівельні матеріали, вам необхідно встановити рро та платіжний термінал для розрахунку карткою.

Головне питання, який же варіант рро вибрати програмний чи класичний. Все залежить від кількості асортименту і кількості найманих продавців. Якщо у вас не великий магазин, облік товарів ви рахуєте самостіной за допомогою програми ексель, тобто облікова програма вам не потрібна, і працюєте ви також самостійно, або у вас декілька помічників, то ви можете встановити на мобілиний телефон як онлайн термінал так і програмний рро, та формувати онлайн чеки, які необов’язково розруковувати покупцю.

Якщо у вас великий магазин з великим асортиментом, то для зручності і контролю вам необхідно поставити облікову програму, до якої буде підключено рро. Друге питання що краще обрати в такому випадку класичний касовий апарат чи програмний касовий апарат. Зі сторони податкового контролю і перевірок для роздрібних магазинів кращий варіант апаратний касовий апарат, тобто звичайний рро, а не програмний.

Враховуючи те, що звичайний рро друкує одразу чек, ви надаєте його покупцю, а в кінці закриття робочої зміни відправляєте в податкову z-звіт, в якому вказано загальну суму продажу. В програмному рро, вам необхідно відправити чек спочатку в податкову, а потім надати покупця онлайн чи роздрукувати. Тобто у вас завжди повинен бути доступ до інтернету.

Але самий незручний момент в програмному касовому апараті, оскільки в магазині працює велика кількість працівників з плаваючим графіком роботи, кожен чек має бути підписаний електронним цифровим підписом співробітника, який формує чеки, для цього потрібно контролювати робочий час співробітників, щоб не перевищували норми встановлені законодавством та складати табелі як вони по-справжньому працювали. В класичному рро чеки не підписуються, в податковій не буде інформації який працівник підписав чек.

В податкову по застосуванню рро чи прро подаються тільки z-звіти онлайн в кінці кожного робочого дня. Для перевірок податкової вам теж необхідно зберігати в любій зручній формі z-звіти, в паперовій чи електронній формі. Більше ніяких звітів щодо рро не подається.

Звіти щодо діяльності фоп на 2 групі подаються що кварталу, та один раз в рік.

Кожен місяць необхідно вести облік доходів на підставі даних по продажу з рро чи прро, потім на підставі даного обліку подається річний звіт з єдиного податку, в якому вказується річний дохід та сума сплачених податків.

Кожен квартал необхідно подавати звіт 4ДФ щодо оплачених витрат на користь інших фоп, тобто якщо ви сплачуєте оренду чи купуєте товар у фізичної особи підприємця, за що сплачуєте через підприємницький рахунок, то вам необіхно відпрвити в податкову звіт щодо таких витрат. Якщо витрати сплачуються юридичним особам, то звіт не подаємо. Або якщо у вас немає таких витрат, або ви товар купуєте закордоном, то такий звіт подавати не потрібно.

Увага

В зв'язку з повним завантаженням робочого часу, на даний момент, нових клієнтів на супроводження по бухгалтерським послугам не підключаємо, тому даних по контактах і цінах на сайті немає.

 

 

Досвід роботи понад 15 років у сферах:

 • Навчальні центри
 • Інтернет магазини
 • Сфера послуг
 • Салон краси
 • Кав'ярні, пекарні

Переваги роботи з приватним бухгалтером віддалено:

 • Договірні відносини
 • Економія вашого часу та бюджету
 • Відповідальність
 • Ведення обліку досвідченим фахівцем
 • Гарантія конфіденційності
 • Мінімізація податкових ризиків
 • Коректне ведення обліку
 • Аналіз змін у законодавстві
 • Постійне підвищення кваліфікації